´

články 2

VIPER - ještě jedovatější zmije

foto

Had s kompletně novou kůží, tak by se dalo v rychlosti popsat poslední představení výrobních zásluh firmy ASC s patentem OMNI CARBON. Diamondblack Viper je ultralehký a superrychlý.

Tato firma pomohla společnosti Chrysler Group přivést k životu nový Dodge Viper STR 10 a s pomocí technologií firmy McLaren demonstrovat, že se může nynější model dostat na zcela nový stupeň extrémnosti.

615-ti koňový DIAMONDBLACK paket se sestává z karbonové střechy, zadního víka a nárazníku, prahů včetně části masivních předních blatníků, předního spoileru a nepřehlédnutelné dlouhé kapoty. Z ní vykukuje netradičně deset unikátních trumpetových nasávačů vzduchu do motoru. McLaren si totiž zavzpomínal na dobu „Can-Am“ motorů.

Na kapotě a střeše je také dobře vidět odborná znalost firmy ASC ve zpracování karbonového vlákna, jak v barvení, tak tkaní. Je to nádherně vidět na širokém potaženém závodním pruhu na Arkticky bílé barvě, jemně lemovaném Viper modrou a McLaren červenou tenkou linkou. Celkem firma ASC odstranila kolem 85 liber váhy z vozu, což zahrnuje také snížení váhy kapoty téměř na polovinu oproti sériovému modelu.

Dohromady vzato spolu s výkonnostními a technologickými vylepšeními od McLarenu se zrychlení na 100 km/h odehraje za úžasných 3,5 vteřiny. Neméně důležité je také to, že OMNI CARBON od ASC je nejen lehký a pěkný na pohled, ale ASC snížila čas výrobního cyklu nových dílů o 80% oproti konvenčním zpracovatelským metodám karbonových vláken. Tím pádem má tato metoda také blíže k sériovému využití.

Text: David Friedman, Foto: ASC

Žádné komentáře